Telefonunuzdaki casus yazılımları nasıl tanırsınız?

Bir terör eyleminin gerçekleşme olasılığı konusunda endişeli misiniz? Cep telefonunuza casus yazılım mı bulaştı ? Birileri telefonunuzu, kısa mesajlarınızı ve internet faaliyetlerinizi izliyor.

Hepimiz birilerinin bizi gözetlemesinden korkarız.

Her gün cep telefonunuzu kullanıyorsunuz. E-posta, metin, sesli mesaj gönderip alabilir ve telefon görüşmeleri yapabilirsiniz.

Casus Yazılımlar Artık cep telefonlarına casus yazılımlar bulaşıyor. Cep telefonları için mevcut casus yazılımların miktarının farkında olmayabilirsiniz. Cep telefonunuza sızabileceğinizi bilmiyor olabilirsiniz.

Bu makale size telefonunuzdan kötü amaçlı yazılımları nasıl kaldıracağınızı ve kendinizi nasıl koruyacağınızı öğretecek.

Casus yazılım nedir

Casus YazılımCasus yazılım veya istenmeyen yazılım, bilgisayarınıza giren ve kişisel verilerinizi izleyen istenmeyen bir yazılımdır.

Casus yazılımların kullanım alanları nelerdir?

Casus yazılım, izlenen cihazdan kullanıcı hakkında bilgi toplayabilir. Casus yazılımlar tuş vuruşlarını ve diğer bilgileri kaydedebilir.

Casus yazılımTelefonunuzayüklenebilirToplayın

 • Ziyaret ettiğiniz web siteleri
 • İletişim defteri adları
 • Sosyal medya hesaplarınız
 • Bulunduğunuz yer
 • Aradığınız numarayı takip eder.

mSpy

Bunu kontroletmek için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz Çocuklarımızın cep telefonlarına casus yazılım bulaştıysa Tüm uygulamalarını görmek için cihazlarını izlemeliyiz mSpy Kullanımı kolay. Bu yazılımın yüklenmesi, yetkisiz metin mesajları gönderme, dosya indirme ve uygulamalar dahil olmak üzere telefonumuzdaki tüm eylemleri izlememize olanak tanır.

mSpy Bu ücretli bir hizmettir ve mevcut araçlar seçtiğiniz plana göre değişir. Bazı planlar daha güçlü izleme araçlarıyla birlikte gelir. Hizmet Android ve iOS’ta arka planda çalışır. Bir ihlalin meydana gelip gelmediğini belirlemek için cihaz etkinliğini izleyebiliriz.

CasusYazılım Bu, kullanıcı hakkında gizlice veri toplayan geniş bir kötü amaçlı yazılım kategorisidir. Casus yazılımlar tüm tarama bilgilerinizi yakalar ve üçüncü taraflara iletir.

https://www.mspy.com.tr/

Ne tür casus yazılımlar var?

İki veya daha fazla kişi bir grup olabilir.Spyware virüsü Casus Yazılım UygulamalarıAşağıdakiler, işinizi geliştirmenin en etkili yollarından bazılarıdır. Belirli bir hedef üzerinde casusluk yapmakuygulamalar.

İlk tür kişisel değildir. İkinci tür casus yazılım, kişisel bilgilerinizi izlemek için belirli cihazlara kasıtlı olarak yüklenebilir.

İlk durumda, cihazınızı izleyen kişi sizi tanımıyor olabilir. Ancak, bu kişiyle güçlü bir ilişkinizin olması gerekir. Örneğin, bir patronunuz ya da eşinizle akraba olabilirsiniz.

Adware Görüntülü reklamlar web kullanımı hakkında veri toplamak için kullanılabilir. Yazılım, kullanıcılar hakkında izinsiz olarak kişisel veri topluyorsa reklam yazılımı kötü amaçlı olabilir.

Casus Yazılım İzlemeCasus yazılımlarda olduğu gibi, bu programlar da meşru reklam verisi toplama ile kişisel gizliliğin ihlali arasında ince bir çizgide yürür. Meşru görünebilirler ancak kişisel veri toplamak için tasarlanmışlardır.

Tuş kaydedicilerBir tür casus yazılım olan tuş kaydediciler, bir web sitesinde yapılan tuş vuruşlarını gizlice kaydeder. Bunu giriş veya ödeme bilgilerini çalmak için yaparlar.

Cep telefonuma bir casus yazılım programını nasıl yüklerim?

Casus yazılımlar cep telefonlarına farklı şekillerde yüklenir.

Birisi hakkında casusluk yapmanın en yaygın yolu kötü amaçlı uygulamalardır. Bu uygulamalar casusluk yapmak için tasarlanmıştır ve güvendiğiniz kişilerin önerilerini içerebilir: “Harika bir uygulama vb…”. Yani, bir Truva Atı’nı kendiniz davet ederek, ona davetiye çıkarmış olursunuz.

Neredeyse tüm DownloadSpyware‘lerbilgisayarınızda casusluk yapmak için kullanılabilen bir kötü amaçlı yazılım türüdür. iOS jailbreak ile uyumludur Aşağıda nasıl kullanılacağına dair örnekler verilmiştir. Sorunu çözmek için jailbreak işlemini kaldırın. İlk jailbreak olsa bile iPhone’unuzun ayarlarını kontrol edin. Birisi iPhone’unuzu izlemek için yapmış olabilir.

Bir sorun mu var? Telefonuma casus yazılım bulaşmış mı? Öğrenmek için ne yapabilirim? Casus yazılım nedir? Cep telefonunuzda mı? Nasıl kaldırılır Telefonunuza casus yazılım indirebilirsiniz ?

Casus yazılımın cep telefonunuzda olduğuna dair işaretler nelerdir?

Casus yazılımları telefonunuzda tespit etmek genellikle zordur. Mesajlarınız, şifreleriniz, internet aktiviteleriniz ve aramalarınız hakkında veri toplar. Bunları akıllı telefonunuzda manuel olarak tespit etmek zor olabilir. Bazı kırmızı bayraklar, telefonunuzda casus yazılım olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Telefonlar Isınır ve Pil Ömrü Azalır

İşte bir profesyonel tutmanız için bazı nedenler. Motor Telefon her zaman çalışıyor Cihazınızı yavaşlatmak, arızalanmasına neden olmanın kesin bir yoludur. Kullanmadığınız zamanlarda bile telefonunuzun yavaş olmasının nedeni bir casus uygulama olabilir. Bu uygulama arka planda çalıştığı için telefonunuzun pilini daha hızlı tüketecektir. Elinizdeki bilgileri pilinizin neden bu kadar çabuk bittiğini bulmak için kullanabilirsiniz.

Aşırı veri kullanımı

Casus Yazılım Bu cihaz, çocuklarınızı sürece dahil etmenin harika bir yoludur.Cep telefonunuzda Sizi izleyen kişi bu bilgileri alacaktır. İnternet paketleri normalden daha sık kullanılıyor. Veri kullanımında bir artış görmeyi bekleyin.

Arka plan sesleri

Casus uygulamalar konuşmaları, mesajları ve daha fazlasını kaydedebilir. Casus uygulamalar siz telefonda konuşurken ses çıkarabilir.

Şifrelenmiş mesaj

Konumunuzu takip edencasus yazılım uygulamaları size anlaşılması zor kodlar içeren mesajlar gönderebilir. Mesajlarınızı kontrol edin.

Bilinmeyen Uygulamalar

Beklenmedik bir uygulama izini görmezden gelmemelisiniz. Bazı casus yazılımlar indirilmiş ve sizin izniniz olmadan yüklenmiştir. Telefon bir masanın üzerine bırakılsa bile casus yazılım yüklenebilir.

Casus yazılım: Kendinizi bundan nasıl korursunuz?

  • Yalnızca resmi web siteleri tarafından sağlanan bağlantılara tıklayın. Yalnızca resmi web sitelerindeki bağlantılara tıklayın.

Liste sonsuzdur.
#Yüksek kaliteEn iyi

  • ücretsiz antivirüs programları
  • Profesyonel anti-spyware yazılımı yükleyin
  • . En İyi Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Programı
  • # Antivirüs yazılımınızı güncel tutun.
  • # Günlük tarama önerilir.
  • # E-postalardaki bağlantılara veya eklere yalnızca güvenli olduklarını biliyorsanız tıklamalısınız.
  • #

OutlookImages

  • ‘ın web sitesinden

devre dışı bırakın.

  • #Donanım tabanlı bir güvenlik duvarı kullanın.
  • #Dns

kullanarak

 • kendinizi çevrimiçi tehlikelerden koruyabilirsiniz.

SSS

Telefonum izleniyor mu?

Telefonunuzda casus yazılım olup olmadığını veya izlenip izlenmediğini anlayamayabilirsiniz. Bir uygulama kullanmak veya profesyonel yardım almak mümkündür.

Casusluk programlarının bilgisayarımda çalışmasını nasıl engelleyebilirim?

Cep telefonunuza casusluk programlarının yüklenmesini önlemek için bir dizi güvenlik önlemi alın. Bu makale tüm güvenlik önlemlerini kapsayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *