Sabit Disk Test Programları

Sabit Diskinizin durumunu belirlemek için Sabit Disk Testleri gerçekleştirilebilir. sağlık kontrolü Sabit Disk Test programları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sabit disk sürücüleri çok önemli bir rol oynar Harici Donanım BirimleriEski sabit diskler genellikle bozuk sektörlerle doludur. Sabit disk arızaları birçok kullanıcının önemli dosyalarını kaybetmesine neden olur.

Bu sorunların bazıları doğrudan mekanik sorunlarla ilgiliyken, diğerleri yazılımdan kaynaklanabilir.

Bu araç olası hataları belirlemenize ve hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Sabit Disk test programları Disk sürücünüzün durumunu kontrol edebilir ve herhangi bir sorunu varsa uyarı alabilirsiniz.

Yaklaşan tüm etkinlikler aşağıda listelenmiştir. HardDisk en popüler Sabit Disk test programıdır. Sağlık Durumu Ne yapabileceğinizi öğrenin Ne Yapabilirsiniz

Sabit Disk Test Programları

Ashampoo HDD Kontrol 3

Ashampoo HDD Control, sabit diskleri izlemenizi, yönetmenizi ve birleştirmenizi sağlar. IDE, SATA ve harici USB sabit diskler ile kullanılabilir. Disklerinizin performansı, sıcaklığı ve daha fazlası hakkında bilgi görüntüler. Program bir disk temizleme özelliği içerir. Program sadece birkaç fare tıklamasıyla tüm geçici ve istenmeyen dosyaları silmenizi sağlar.

GSmartControl

Sabit diskinizin yapısını kontrol eden ve sağlığını takip eden bir program olan GSmartControl, performanslarını izlemek için iyi bir yol olabilir.

GSmartControl’ü İndirin

HDD Rejeneratörü

HDD Regenerator, sabit sürücülerdeki hataları teşhis eden, tarayan ve düzelten profesyonel bir yazılımdır. Bu durumda “rejeneratör” kelimesi yazılımın sadece hataları değil aynı zamanda bozuk sektörleri de düzelttiğini gösterir. Bu program sabit sürücülerdeki bozuk sektörleri onarmak için kullanılabilir.

HDD Regenerator İndir

WinDFT – Hitachi Sürücü Uygunluk Testi

Hitachi Drive Fitness Test, sabit sürücülerinizi teşhis etmenizi ve sorunlarını gidermenizi sağlar. Bu araç, G-Technology ile dahili ve harici diskleri test etmenizi sağlar.

WinDFT- Hitachi Sürücü Uygunluk Testini İndirin

HD Tune

HD Tune, HDD’nizdeki bozuk sektörleri kolayca tespit etmenizi sağlar. HD Tune size HDD’nizin sıcaklığını, hızını ve olası bozuk sektörleri gösterir. Program ayrıca çok küçük ve ücretsizdir.

HD Tune İndir

PassMark DiskCheckup

PassMark DiskCheckup, rakipleri gibi sabit sürücünüzün sağlığını ve performansını izleyen akıllı bir araçtır. Disk hasarını tarayan sekmeler içerir.

PassMark DiskCheckup’ı İndirin

Sabit Disk Sentineli

Sabit Disk Sentinel HDSentinel, Sabit Disk Sentinel’in profesyonel sürümüdür. Sabit diskinizi test etmenizi ve herhangi bir sorunu teşhis etmenizi sağlar. Hard Disk Sentinel Professional, sabit diskinizin sağlığının, sıcaklığının ve durumunun incelenmesini sağlar. Ayrıca disk aktarım hızını test edebilir ve diskinize anında hakim olabilirsiniz.

Hard Disk Sentinel İndir

HDD Sağlık

Sabit sürücünüzün sağlığını kontrol etmek ve durumunu test etmek için güncellenmiş bir ücretsiz yazılım olan HDD Health artık kullanılabilir. Sabit sürücünüzün durumunu (HDD/SSD) test eder, hataları arar ve tahminler verir.

HDD Health’i İndirin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *